Kegelovy cviky: Obrázky pro správné provedení!

Kegelovy cviky: Obrázky pro správné provedení!

Víte, že cvičení Kegelových svalů může mít mnoho pozitivních účinků na vaše zdraví a pohodu? V tomto článku se dozvíte, jak správně provádět Kegelovy cviky a jakým způsobem mohou přinést významné výhody pro vaše tělo. Podívejte se na obrázky pro správné provedení a začněte posilovat své pánevní dno ještě dnes!
Kegelovy cviky: Co jsou a jak fungují?

Kegelovy cviky: Co jsou a jak fungují?

Pro správné provedení Kegelových cviků je důležité znát správnou techniku a princip jejich fungování. Jedná se o cviky zaměřené na posilování pánevního dna, což má pozitivní vliv na zlepšení sexuálního života, prevenci močové inkontinence a další zdravotní benefitov.

Při provádění Kegelových cviků je nejdůležitější správně identifikovat svaly pánevního dna. Tuto oblast lze zjednodušit znázorněním jak správného cvičení, tak i které svaly právě cvičíte. Níže jsou uvedeny obrázky, které Vám pomohou při správném provedení Kegelových cviků do detailu.

Obrázek Kegelových cviků

Pro pohodlné a efektivní cvičení je doporučeno provádět Kegelovy cviky pravidelně a správně. Pokud máte jakékoli dotazy ohledně techniky cvičení, neváhejte se poradit s odborníkem na fyzioterapii nebo gynekologem.

Obrázky pro vizuální návod k provedení cviků

Obrázky pro vizuální návod k provedení cviků

V dnešním článku se zaměříme na Kegelovy cviky a jejich správné provedení. Jak víme, Kegelovy cviky jsou skvělým způsobem, jak posílit pánevní dno a zabránit problémům s inkontinencí či sexuální dysfunkcí. Abychom vám usnadnili správné provádění těchto cviků, připravili jsme pro vás obrázky, které vám ukážou správnou techniku.

V našich obrázcích najdete postupy pro cviky jako je zdržení močení, stahování a uvolňování svalů pánevního dna. Pamatujte, že správné provedení těchto cviků je klíčem k úspěchu při posilování pánevního dna. Díky našim obrázkům budete mít jasný návod, jak cviky provádět správně a efektivně.

 • Zdržení močení: Pomalu stahujte svaly pánevního dna, jako byste se snažili zastavit proud močení. Držte tuto pozici po dobu 5-10 sekund a uvolněte. Opakujte cvik 10-15krát.
 • Stahování a uvolňování svalů pánevního dna: Stahujte svaly pánevního dna a držte je stále stáhnuté po dobu 5 sekund. Poté svaly uvolněte a odpočněte si. Opakujte cvik 10-15krát.

Správné postavení těla při provádění cviků Kegel

Správné postavení těla při provádění cviků Kegel

Pro správné provedení cviků Kegel je důležité udržovat správné postavení těla, abyste dosáhli maximálních výsledků. Zde jsou několik tipů a obrázků, které vám pomohou správně provádět tyto cviky:

 • Začněte relaxací horní poloviny těla a dýcháním břichem.
 • Zůstaňte vzpřímení a uvolnění.
 • Nezapomeňte na správné postavení pánevního dna – zpevněte svaly, jako byste se snažili zadržet moč.
 • Postupně zvyšujte délku cvičení a počet opakování, abyste dosáhli požadovaných výsledků.

Pokud dodržíte tyto pokyny a správné postavení těla během cvičení Kegel, budete mít větší kontrolu nad svými pánevními svaly a dosáhnete lepších výsledků. Pokračujte v pravidelném tréninku a uvidíte pozitivní změny ve svém zdraví a kondici!

Jakým způsobem cvičit Kegelovy svaly správně

Pro správné provedení cvičení Kegelových svalů je důležité mít správnou techniku. Pokud si nejste jisti, zda cvičíte správně, můžete si pro lepší orientaci podívat na obrázky, které vám ukážou správný postup. Díky vizuální pomoci budete mít jistotu, že vaše cviky provádíte správně a efektivně.

Podívejte se na následující obrázky, které vám pomohou pochopit správné provedení cvičení Kegelových svalů:

 • Poloha č. 1: Základní poloha – Lehněte si na záda s pokrčenými koleny a rukama podél těla. Začněte cvičení relaxací a následně stažením Kegelových svalů.
 • Poloha č. 2: Střední poloha – Při exhalační fázi stahujte Kegelovy svaly, jako byste se snažili zastavit močení. Udržujte svaly stažené po dobu 10 sekund a poté uvolněte. Opakujte cvičení několikrát denně pro optimální výsledky.

Doporučený počet opakování a frekvence cviků

Doporučený počet opakování a frekvence cviků

V ideálním případě bychom měli cvičit Kegelovy cviky každý den, abychom dosáhli maximálních výhod. Doporučený počet opakování této cvičení je 10 až 15 opakování 3x denně. Frekvence cvičení by měla být pravidelná, aby bylo dosaženo optimálních výsledků. Pokud máte obtíže s prováděním Kegelových cviků, můžete se poradit s fyzioterapeutem nebo specialistou na pánevní dno, aby vám byly cviky správně vysvětleny a ukázány.

Pamatujte, že správné provedení Kegelových cviků je klíčem k úspěchu. Abyste zajistili, že cviky provádíte správně, je velmi užitečné mít k dispozici obrázky nebo videa s instrukcemi. Níže naleznete několik obrázků, které vám pomohou s přesným provedením Kegelových cviků:

 • Obrázek 1: Správná poloha těla pro Kegelovy cviky
 • Obrázek 2: Správné napnutí svalů pánevního dna během cvičení
 • Obrázek 3: Doporučená délka a tempování cviků

Jaké jsou benefit a výsledky po pravidelném provádění cviků Kegel?

Jaké jsou benefit a výsledky po pravidelném provádění cviků Kegel?

Po pravidelném provádění cviků Kegel můžeš očekávat mnoho úžasných benefity a výsledků pro své zdraví a pohodu. Některé z hlavních výhod zahrnují:

 • Zlepšenou kontrolu močení a prevenci úniků moči
 • Zvýšení sexuálního potěšení a lepší sexuální výkon
 • Zpevnění pánevního dna a prevenci problémů spojených s inkontinencí

Pravidelné provádění cviků Kegel může mít opravdu pozitivní dopad na tvé celkové zdraví a pohodu. Nezapomeň cviky provádět správně a pravidelně, aby ses mohl těšit z těchto skvělých výsledků!

Doporučení od odborníků na zdraví pro efektivní cvičení Kegelu

Doporučení od odborníků na zdraví pro efektivní cvičení Kegelu

Pro správné provedení Kegelových cviků je důležité mít správné doporučení od odborníků na zdraví. Zde jsou některé tipy, které vám pomohou dosáhnout maximální efektivity při cvičení Kegelu:

 • Při cvičení si dejte pozor na správné dýchání a uvolnění těla. Koncentrujte se na svaly pánevního dna a snažte se je stahovat a uvolňovat správným způsobem.
 • Zkuste cviky provádět pravidelně a postupně zvyšovat intenzitu. Nezapomeňte, že pravidelnost je klíčem k úspěchu.
 • Pokud máte jakékoli potíže nebo otázky ohledně cvičení Kegelu, neváhejte se poradit s odborníkem na zdraví. Jsou zde pro vás, aby vám poskytli správné rady a podporu.

Závěr

V článku jsme se podívali na důležitost a správné provedení Kegelových cviků pro posílení pánevního dna. Tyto jednoduché cviky mohou přinést mnoho pozitivních výsledků, včetně zlepšení sexuálního zážitku, prevence močové inkontinence a podpory celkového zdraví. Je důležité si uvědomit, že tyto cviky mohou být prospěšné pro všechny, bez ohledu na věk či pohlaví. Pokud se rozhodnete cviky začlenit do své denní rutiny, nezapomeňte na správnou techniku a pravidelnost. Vaše pánevní dno vám děkuje za péči a oplácí se vám lepším zdravím a kvalitou života.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *