Kontakty

Vítejte na kontaktní stránce FitnessPohotovost.cz! 

Kontaktujte nás

Ať už jste začátečníci nebo ostřílení borci, vždy jsme tu pro vás. Rádi zodpovíme vaše dotazy, vyslyšíme vaše obavy a pomůžeme vám najít tu správnou cestu k lepší kondici a štíhlejší postavě. Protože kdo jiný by to měl udělat, než parta, která už roky dře v posilovně a zná všechny triky, jak se vyhnout bolavým svalům a zranění?

Tak neváhejte a napište nám! Ať už máte jakýkoliv dotaz nebo připomínku, rádi vám pomůžeme. 

„Žádný trénink není tak těžký, jako být tlustý.“ – Neznámý fitko guru

Zásady ochrany osobních údajů

Spolupráce

Jste firma nebo investor a chtěli byste s námi navázat spolupráci? Skvělé! Vždy hledáme nové příležitosti, jak rozšířit naše obzory a přinést našim čtenářům ještě lepší obsah. Ať už máte zájem o reklamní partnerství, sponzorovaný článek nebo jinou formu spolupráce, ozvěte se nám.

Často Kladené Otázky

Vítejte na naší stránce s často kladenými dotazy! Jsme tým nadšenců, kteří milují fitness a zdravý životní styl. Naším cílem je inspirovat vás k tomu, abyste se hýbali, posilovali a žili naplno. Níže najdete odpovědi na nejčastější dotazy, které nám kladete. Pokud tu nenajdete odpověď na svou otázku, neváhejte nás kontaktovat.

Prevence zranění je klíčová. Vždy začínejte zahřátím a protažením, dbejte na správnou techniku cviků a nepřepínejte své síly. Pokud cítíte bolest, přestaňte cvičit a vyhledejte radu odborníka.

Při výběru osobního trenéra se zaměřte na jeho kvalifikaci, zkušenosti a reference. Důležité je také, abyste s ním dobře vycházeli a cítili se pohodlně. Nezapomeňte si předem ujasnit své cíle a očekávání.

Prevence jo-jo efektu spočívá v postupných a trvalých změnách životního stylu. Zaměřte se na vyváženou stravu a pravidelný pohyb. Vyhněte se drastickým dietám a extrémním výkyvům v příjmu kalorií.

Pro většinu lidí nejsou doplňky nezbytné, pokud jíte vyváženou stravu. Mohou ale pomoci pokročilým sportovcům nebo lidem s specifickými cíli.

Pokroky můžete sledovat různými způsoby – zlepšením fyzické kondice, zvýšením svalové hmoty, úbytkem tuku nebo schopností zvládnout náročnější cviky. Důležité je také sledovat své pocity a celkovou pohodu.

Mezi časté chyby začátečníků patří přetrénování, špatná technika cviků, nedostatečný odpočinek a nerealistická očekávání. Proto je důležité začít pomalu, naslouchat svému tělu a případně vyhledat radu odborníka.

Demotivaci můžete předcházet stanovením realistických cílů, sledováním pokroků, obměňováním tréninků a zapojením přátel nebo trenéra. Důležité je také oceňovat i malé úspěchy a nezapomínat na odměny.

Měřte obvody a hmotnost jednou týdně, ale nesoustřeďte se jen na čísla. Důležitější je, jak se cítíte a jak vám sedí oblečení.