Kroměříž: Místa vhodná pro kalisteniku
|

Kroměříž: Místa vhodná pro kalisteniku

Vítejte v Kroměříži, krásném městě plném historie a vzrušujících možností pro cvičení kalisteniky. Pokud hledáte ideální místa pro posilování těla pod širým nebem, jste na správném místě. Připojte se k nám, jak objevujeme nejlepší lokality pro vaše cvičební potřeby v tomto článku.

Nejlepší parky pro cvičení na svobodě

V Kroměříži se nachází několik skvělých parků, které jsou ideální pro cvičení na svobodě, zejména pro kalisteniku. Tyto parky nabízejí dostatek prostoru a možností pro různé cviky a tréninkové aktivity. Mezi nejlepší parky pro kalisteniku v Kroměříži patří:

 • Zahrady Kroměřížského zámku – Velký areál s mnoha stromy a lavičkami poskytuje skvělé možnosti pro cvičení na bradlech, mřížích a podobných překážkách.
 • Botanická zahrada – Tato malebná zahrada je ideálním místem pro cvičení jógy nebo streetworkoutu v klidném prostředí.
 • Zámecký park – Velký park s krásnou zelení a chodníky je skvělým místem pro běhání nebo jiné aerobní cvičení v přírodě.

Park Vhodný pro
Zahrady Kroměřížského zámku Kalisteniku na bradlech a mřížích
Botanická zahrada Jógu a streetworkout
Zámecký park Běhání a aerobní cvičení

Rozmanité architektonické prvky pro různé cviky

Rozmanité architektonické prvky pro různé cviky

V historickém Kroměříži se nachází mnoho míst, která jsou ideální pro cvičení kalisteniky. Kroměřížský zámek nabízí rozmanité architektonické prvky, které poskytují různé možnosti pro cviky. Jedním z vhodných míst je například nádvoří zámku s mohutnými sloupy a oblouky, které poskytují ideální oporu pro různé cviky jako například průmyslové přítahy nebo horizontální tahy.

Dalším zajímavým místem pro kalisteniku je zahrada zámku s propracovanými záhony a sochami. Zde lze využít květinové záhony jako překážky pro skákání či pohybové cviky. Pro další variabilitu cvičení lze využít atraktivní fontány nebo lavičky umístěné na zahradě.

Výhodou cvičení kalisteniky v Kroměříži je nejen krásné okolí a inspirativní prostředí, ale také možnost objevovat nové architektonické prvky, které dávají cvičení nový rozměr a posilují tělo i mysl zároveň.

Ideální prostory pro cvičení s výhledem na zámek

Ideální prostory pro cvičení s výhledem na zámek

V Kroměříži existuje několik skvělých prostorů, kde můžete provozovat kalisteniku s impozantním výhledem na zámek. Pokud jste milovníkem cvičení na čerstvém vzduchu a rádi se inspirujete krásnými historickými stavbami, pak tyto lokality jsou pro vás jako stvořené.

Vybrali jsme pro vás několik ideálních míst, kde si můžete užít cvičení s výhledem na zámek:

 • V parku podél řeky Moravy – ideální pro běhání a cvičení na lavičkách
 • Na vyvýšeném prostranství u zahrady zámku – skvělé pro posilování s TRX pásky nebo pružnými gumami
 • V zámeckém sadu – relaxační prostředí pro jógu nebo pilates

Tipy na cvičení v historickém centru města

Tipy na cvičení v historickém centru města

Kroměříž je městem bohatým na historické památky a krásné procházky. Pokud hledáte místa, kde byste mohli cvičit kalisteniku, máme pro vás několik tipů na vhodná místa v historickém centru města:

 • Zámecké zahrady: Tyto rozlehlé zahrady nabízejí dostatek prostoru pro cvičení venku. Můžete zde provádět kliky, dřepy nebo třeba cviky na břišní svaly.
 • Náměstí Svobody: Toto malebné náměstí je ideálním místem pro cvičení na čerstvém vzduchu. Využijte lavičky pro cviky na tricepsy nebo cvičte s výhledem na radnici.
 • Park pod zámkem: Tento klidný park poskytuje atmosféru klidného prostředí pro cvičení jógy nebo protažení svalů po náročném dni.

Místo Typ cvičení
Zámecké zahrady Kliky, dřepy, cviky na břišní svaly
Náměstí Svobody Cviky na tricepsy
Park pod zámkem Jóga, protažení svalů

Nejlepší ulice pro pouliční workout

Nejlepší ulice pro pouliční workout

V Kroměříži je celá řada skvělých míst pro pouliční workout a kalisteniku. Jednou z nejlepších ulic pro cvičení venku je například Náměstí Němcové, které nabízí dostatek prostoru pro různé cviky a rovné povrchy pro cvičení. Další skvělou lokalitou je také ulice Havlíčkova, kde najdete různé stromy pro cvičení na hrazdách a lanech.

Pro ty, kteří preferují cvičení na lavičkách a prolézačkách, doporučujeme vydat se do parku Komenského, kde najdete ideální podmínky pro různé cviky pro posílení celého těla. Nezapomeňte si také přibalit cvičební matku pro pohodlný trénink na zemi. Ať už jste začátečník nebo pokročilý cvičenec, v Kroměříži najdete bezpočet možností pro efektivní a zábavný pouliční workout.

Zahrajte se svou táborovou hrou s přáteli a užijte si cvičení venku na čerstvém vzduchu. Pro dokonalé plánovačení vašeho workoutu si připravte seznam cviků a cvičebního zařízení, které budete využívat. Vychutnejte si krásné prostředí Kroměříže a udělejte z vašeho tréninku skvělou zábavu pro celou rodinu.

Kde najít nejlepší outdoor fitnes prvky v Kroměříži

V Kroměříži je mnoho skvělých míst, kde můžete cvičit kalisteniku a posílit své tělo na venkovních fitnes prvky. Pokud hledáte nejlepší místa pro trénink, máme pro vás tipy, kde se můžete vyřádit a zlepšit svou fyzickou kondici.

1. **Sportovní areál U stadionu** – Tento moderní areál nabízí širokou škálu outdoor fitnes prvků, jako jsou horizontální a diagonální žebříky, cvičební stěny a mnoho dalšího. Ideální pro trénink kalisteniky a posilování s výhledem na krásné okolí.

2. **Zámecký park** – Pokud preferujete trénink v přírodě, zámecký park je skvělým místem pro venkovní cvičení. Zde najdete klasické fitness prvky, jako jsou hrazda nebo cvičební lavičky, ideální pro posilování horní části těla.

Skvělé lokality pro posilování na lavičkách ve městě

Skvělé lokality pro posilování na lavičkách ve městě

V Kroměříži se nachází několik skvělých lokalit pro provozování kalisteniky na lavičkách. Tato města nabízí ideální prostředí pro cvičení venku a posilování s vlastní váhou těla. Pokud hledáte vhodné místo pro trénink, zde jsou některé z nejlepších lokalit ve městě:

 • Náměstí Svobody: Toto centrální náměstí ve městě nabízí perfektní lavičky pro různé kalistenické cviky jako jsou dipy, lezecké cviky nebo sklapovačky. Navíc zde panuje skvělá atmosféra a můžete zde trénovat i ve společnosti ostatních cvičenců.
 • Botanická zahrada: Dalším skvělým místem pro kalisteniční trénink je botanická zahrada. Zde si můžete vychutnat krásnou přírodu a současně posilovat své svaly na venkovních lavičkách a rampách.

Parky vhodné pro provádění crossfitových cvičení

Parky vhodné pro provádění crossfitových cvičení

V Kroměříži se nachází několik parků, které jsou ideální pro provádění crossfitových cvičení a kalisteniky. Jedním z nejoblíbenějších míst je Park Podzámecká zahrada, který nabízí dostatek prostoru pro různé cviky a posilování na čerstvém vzduchu. Další skvělou volbou je Park Lužická, kde můžete využít stromy pro cvičení na hrazdě nebo lavičky pro skákání a stepování.

V těchto parcích můžete trénovat jak sami, tak i ve skupině s ostatními nadšenci crossfitu a kalisteniky. Využijte kreativních možností, které vám tyto prostředí nabízí a nechte své tělo procvičit venku na slunci. Pozor, aby byly vaše cvičení bezpečná a efektivní, doporučujeme vyhledat radu od profesionála nebo trenéra crossfitu.

Místo Typ cvičení Vhodné pro
Park Podzámecká zahrada Kalistenika Všechny úrovně
Park Lužická Crossfit Zkušení trenéři

Nejbezpečnější místa pro cvičení na trávě v Kroměříži

V Kroměříži je mnoho skvělých míst, kde můžete cvičit kalisteniku na trávě. Jednou z nejbezpečnějších lokalit je park Na Valech, který nabízí prostornou trávnatou plochu pro různé cviky. Další skvělou možností je areál za zámkem, kde si můžete vychutnat krásný výhled při posilování s vlastní vahou těla.

V těchto lokalitách můžete provádět cviky jako jsou sklapovačky, horolezecké shyby nebo výpady. Díky čerstvému vzduchu a přírodnímu prostředí si určitě užijete efektivní trénink na trávě v srdci Kroměříže.

Místo Vhodné cviky
Na Valech Sklapovačky, horolezecké shyby
Za zámkem Výpady, shyby na hrazdě

Závěr

V Kroměříži se nachází mnoho míst, která jsou ideální pro provozování kalisteniky. Od krásných parků a zahrad po dobře vybavená sportoviště, toto město skýtá širokou škálu možností pro ty, kteří se chtějí věnovat této formě cvičení. Kalistenika není jen fyzicky náročná aktivita, ale také posiluje mysl a ducha. Pokud jste hledali nový způsob, jak se zapojit do cvičení venku, pak je Kroměříž ideálním místem pro vás. Nechejte se inspirovat krásou tohoto místa a začněte zkoumat výhody, které kalistenika může nabídnout. Buďte odhodlaní a začněte svou cestu k posílení těla a mysli právě zde v tomto nádherném městě.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *