Proč využívat běžecké pásy?

Běžecké pásy nám simulují běh či obyčejnou rekreační chůzi v domácím prostředí a slouží pro zvýšení fyzické kondice anaerobním způsobem. Nahrazením běhání venku jsou eliminovány nepříznivé vnější podmínky, jako déšť, smog, sníh apod.

Běžecké pásy nám simulují běh či obyčejnou rekreační chůzi v domácím prostředí a slouží pro zvýšení fyzické kondice anaerobním způsobem. Nahrazením běhání venku jsou eliminovány nepříznivé vnější podmínky, jako déšť, smog, sníh apod.

Běh je jedním z nejpřirozenějších aktivit a pohybů v našem životě. Při běhu nejenže spalujeme tuky, čímž snižujeme cholesterol a další látky lipidového charakteru v krvi a celkově v těle, ale také tím formujeme naší postavu. Běh je blahodárný také pro srdce a cévy, které jsou propojeny do systému, kterému lékaři říkají kardiovaskulární. Ten nyní stojí na prvním místě z hlediska příčin úmrtí při jeho postižení. Jednotlivé buňky, z kterých se naše orgány skládají, si při běhu zvykají na zátěžovou situaci s dočasnou menší zásobou kyslíku, v klidovém režimu jsou poté schopné pracovat úsporněji. Zvyšuje se cévní zásobení a tím také prokrvení životně důležitých orgánů, například mozku, čímž se zvyšuje jeho výkonnost v podobě paměti a intelektuálních funkcí.

Po zátěži se v těle uvolňují látky charakteru opiátů, endorfiny, které si tělo umí samo syntetizovat. Endorfiny v těle mají uklidňující účinky, zlepšují náladu, potlačují bolest a bojují tak proti nadměrnému stresu, depresím a rozvoji psychických i přeneseně organických onemocnění. Běh se dá naordinovat jako preventivní prostředek pro udržení psychické pohody a zdraví.

Pro někoho je hlavní překážkou pro běhání venku déšť, sníh nebo příliš velká zima. To ale přece není důvod k přestávce v běhání. Pro někoho pádný argument nepříznivých venkovních podmínek s běžícím pásem doma odpadá a člověk tak může běhat kdykoliv se mu zlíbí.

Nezapomeňme také na neméně důležitou věc v zimním období, a to je časté inverzní počasí a s tím v posledních letech spojený stále častější výskyt smogu. Hluboké vdechování znečistěného vzduchu smogem při zátěži nám zdraví naopak spíše uškodí, odborná veřejnost doporučuje veškeré fyzické aktivity venku v období smogu naopak omezit, stejně jako dlouhé větrání bytu či domu. Pokud však máme doma pás, toto nás již nemusí trápit.

Kromě vlivů počasí je také nutno zmínit terén. Ne každý má u domova běžeckou dráhu nebo krásnou lesní cestu. Běhání po betonu a tvrdém povrchu se nedoporučuje z hlediska poškozování kloubů. Běžecké trenažéry mají odpružení, které minimalizují nebezpečí poškozování kloubů. Někteří lidé, zejména ve velkých městech, jsou nuceni běhat po asfaltové cestě, protože v okolí bydliště jinou trasu nemají. Inhalování výfukových plynů z aut je stejným problémem jako u smogu. Navíc hrozí nebezpečí srážky dopravními vozidly.

 

 

Pro účel usnadnění vašeho nákupního rozhodování jsme pro vás připravili několik rad, kterých bychom se při výběru vhodného běžeckého pásu měli držet. Ačkoliv se může zdát, že mezi jednotlivými stroji nejsou velké rozdíly, je velmi důležité určit si preference, k čemu by pás měl přesně sloužit a jaké funkce by měl ovládat.

Při nákupu běžeckého pásu vždy respektujte údaj o maximální doporučené hmotnosti cvičence a způsob použití. Důležitou informací je síla motoru, těžší cvičenci by měli volit silnější motory, zajistí si tak dlouhou životnost pásu. Dalším důležitým parametrem je kvalitně odpružená běžecká plocha a její velikost. Čím větší plocha, tím je koordinace pohybu přirozenější. U dvoumotorových běhátek je nastavení sklonu běžecké plochy velmi komfortní, pouze tlačítkem na computeru. Kvalitní běhátka jsou vybavena nejen tréninkovými programy řízenými zátěžovým profilem, ale programy řízenými tepovou frekvencí, které vám pomohou provádět trénink v optimálním rozmezí tepové frekvence pro dokonalý trénink srdce a oběhového systému. 

Běžecké pásy se hodí v podstatě pro úplně každého. Profesionální sportovci je mohou používat pro udržování kondice. Rekreační běžci je uvítají v zimních měsících za nepřízně počasí. Běžící pás může být použit také jako rehabilitační pomůcka při různých onemocněních, kde je např. v rámci sekundární prevence doporučen pravidelný pohyb lékařem, přičemž nemusí jít jen o běh, ale např. u starých, nemohoucích lidí stejně dobře poslouží chůze na páse. Běžící pás je navíc výborný pomocník při hubnutí, což ocení zejména ženy, kterým budou většinou zřejmě víc vadit nepříznivé klimatické podmínky.

Nejen tyto posilovací stroje, ale mnoho dalšího nabízí Fitness pohotovost, v případě zájmu nás neváhejte nás kontaktovat.

Proč využívat běžecké pásy? - 1490172 -

Poptávka - napište nám (vkládejte foto k dotazům na servis)

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     vice informaci

© fitnesspohotovost.cz

pri poskytovani sluzeb nam pomahaji soubory cookie. pouzivanim nasich sluzeb vyjadrujete souhlas s nasim pouzivanim souboru cookie.   Nepřehlédněte