Eliptické trenažéry

Eliptické trenažéry nám umožňují vykonávat pohyb eliptické dráhy neboli oválného tvaru čímž posilují tělesnou a psychickou kondici, srdce, svaly nohou, hýždí,ramen, paží a podporují hubnutí. Eliptický trenažér poskytuje efektivní kardiovaskulární cvičení a pomáhá budovat svalovou hmotu, pokud jsou použity větší nastavení odporu. Při výběru eliptického trenažéru je třeba jako u většiny strojů zvážit kdo a pro jak bude eliptický trenažér využívat. Jiné požadavky bude mít rekreační sportovec při domácím cvičení, jiné profesionál nebo aktivní sportovec.

Eliptické trenažéry (někdy nazývané crossové trenažéry) jsou cvičební stroje, které simulují řadu aerobního cvičení, včetně chůze nebo běhu. Eliptické trenažéry mají pedály zavěšeny nad zemí a opisují eliptický pohyb a madla která jsou určeny pro ruce se pohybují dopředu a dozadu. Na eliptickém trenažéru je eliminován nepříjemný dopad  nohou na zem což je velká výhoda pro ty kteří trpí bolestí zad či kloubů.

stamina_55-2065_elliptical_stepper_2007Eliptické trenažéry nám umožňují vykonávat pohyb eliptické dráhy neboli oválného tvaru čímž posilují tělesnou a psychickou kondici, srdce, svaly nohou, hýždí,ramen, paží a podporují hubnutí. Eliptický trenažér poskytuje efektivní kardiovaskulární cvičení a pomáhá budovat svalovou hmotu, pokud jsou použity větší nastavení odporu.  Při výběru eliptického trenažéru je třeba jako u většiny strojů zvážit kdo a pro jak bude eliptický trenažér využívat. Jiné požadavky bude mít rekreační sportovec při domácím cvičení, jiné profesionál nebo aktivní sportovec.

Při výběru eliptického trenažéru tedy počítáme se svými základními rozměrovými a hmotnostními parametry, tedy váhou a výškou, a dále je nutno zvážit požadovaný tvar kroků – vyhovující délka kroku může být vyšší nebo nižší. Tvar a délka kroku jsou základním parametry eliptického trenažéru, na které je nutné se zaměřit při výběru. Správná volba tvaru a dálky kroku ním zajistí správné přizpůsobení parametrů eliptického trenažeru požadavkům našeho těla. Nejběžnější typ tvaru kroku je krok kratší a vyšší elipsovitý, při kterém se nohy zvedají výše. Doporučujeme volit eliptický trenažer s délkou kroku nejméně 40 cm,protože i osoby menšího vzrůstu (kolem 160 cm) dělají při reálné chůzi krok o velikosti  asi 50 cm. Levnější eliptické trenažéry mohou mít délku kroku pouze 20-30 cm a to je pro již méně komfortní pro uživatele, hůře se jim potom šlape. Pro vyšší osoby je vyšší délka kroku v podstatě nezbytná. Osoby menšího vzrůstu by měly pořizovat přístroje s menší vzdáleností nášlapů, což je důležité z hlediska zátěže kyčlí.

Aktuální článek: Eliptické trenažéry

Poptávka - napište nám (vkládejte foto k dotazům na servis)

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     vice informaci

© fitnesspohotovost.cz

pri poskytovani sluzeb nam pomahaji soubory cookie. pouzivanim nasich sluzeb vyjadrujete souhlas s nasim pouzivanim souboru cookie.   Nepřehlédněte