Fitness Pohotovost
Běžecké pásy, eliptické a cross trenažery, rotopedy, spin kola, posilovací stroje.

Eliptické (crossové) trenažéry jsou skvělou volbou pro každého

Eliptické trenažéry jsou hvězdami profesionálních i domácích fitness center. Umožňují účinný eliptický pohyb vzdáleně podobný například běžkovému lyžování, čímž posilují tělesnou a psychickou kondici, srdce, svaly nohou, hýždí, zad, ramen, paží a podporují hubnutí. A co je skvělé? Že oproti jiným sportům šetří záda a klouby!

Eliptické trenažéry (někdy nazývané crossové trenažéry) jsou cvičební stroje, které simulují řadu aerobního cvičení, včetně chůze nebo běhu. Eliptické trenažéry mají pedály zavěšeny nad zemí a opisují eliptický pohyb a madla která jsou určeny pro ruce se pohybují dopředu a dozadu. Na eliptickém trenažéru je eliminován nepříjemný dopad nohou na zem což je velká výhoda pro ty, kteří trpí bolestmi zad či kloubů.

Eliptické trenažéry nám umožňují vykonávat pohyb eliptické dráhy neboli oválného tvaru čímž posilují tělesnou a psychickou kondici, srdce, svaly nohou, hýždí,ramen, paží a podporují hubnutí. Eliptický trenažér poskytuje efektivní kardiovaskulární cvičení a pomáhá budovat svalovou hmotu, pokud jsou použity větší nastavení odporu. Při výběru eliptického trenažéru je třeba jako u většiny strojů zvážit kdo a pro jak bude eliptický trenažér využívat. Jiné požadavky bude mít rekreační sportovec při domácím cvičení, jiné profesionál nebo aktivní sportovec.

Při výběru eliptického trenažéru tedy počítáme se svou váhou a výškou, a dále je nutno zvážit jaká je vyhovující délka kroku. Tvar a délka kroku jsou základním parametry eliptického trenažéru, na které je nutné se zaměřit při jeho výběru. Nejběžnější typ tvaru kroku je krok kratší a vyšší elipsovitý, při kterém se nohy zvedají výše. Doporučujeme volit eliptický trenažer s délkou kroku nejméně 40 cm,protože i osoby menšího vzrůstu (kolem 160 cm) dělají při reálné chůzi krok o velikosti asi 50 cm. Levnější eliptické trenažéry mohou mít délku kroku pouze 20-30cm a to je již méně komfortní pro uživatele, hůře se jim potom šlape. Pro vyšší osoby je vyšší délka kroku v podstatě nezbytná. Osoby menšího vzrůstu by měly pořizovat přístroje s menší vzdáleností nášlapů, což je důležité z hlediska zátěže kyčlí.

Podívejte se na nabídku nových fitness strojů, které nabízímewww.fitnesspohotovost.cz

Napište si o cenovou nabídku.


 

Pokud potřebujete pomoci se servisem, radu nebo informaci ohledně fitness vybavení a příslušenství, rádi vám poradíme na telefonním čísle 739 767 387,podpora@fitnesspohotovost.cz

Poptávka - napište nám (vkládejte foto k dotazům na servis)

Jméno
Email ( email není zveřejněn )
Váš příspěvek   ( Fotky můžete vložit po odeslání příspěvku. )
opiště kód
antispam
     vice informaci

© fitnesspohotovost.cz

pri poskytovani sluzeb nam pomahaji soubory cookie. pouzivanim nasich sluzeb vyjadrujete souhlas s nasim pouzivanim souboru cookie.   Nepřehlédněte